Мета та завдання навчальної дисципліни
Основною метою навчання української мови для студентів-іноземців у вищих навчальних закладах нефілологічного профілю в умовах мовного середовища слід вважати володіння студентами уміннями і навичками мовленнєвої діяльності, що досягається за допомогою комплексного підходу до підготовки спеціалістів для зарубіжних країн, який об’єднує в собі взаємодію комунікативних, освітніх і виховних цілей.
Комунікативна мета навчання є основною, оскільки й освітня, й виховна цілі реалізуються за умови досягнення студентами певного рівня володіння мовою. Вона досягається шляхом формування у студентів необхідних мовних і мовленнєвих умінь у всіх видах мовленнєвої діяльності (читання, аудіювання, усне мовлення, писемне мовлення), забезпечуючи їм можливість спілкування в українському мовному середовищі (навчання, побут, культура) та здобуття спеціальності.
Кінцеві цілі навчання, структуровані у вигляді конкретних поетапних завдань, досягаються (частково чи цілком) протягом усього терміну навчання.
Завдання курсу:
- досягти достатнього рівня спілкування українською мовою;
- оволодіти українською мовою в межах програми та основних комунікативних потреб у реальних ситуаціях повсякденного та навчального спілкування;
- досягти рівня комунікативної компетентності, достатнього для усного мовлення та читання художніх та спеціальних текстів.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
знати:
- норми сучасної української мови – граматичні та пунктуаційні;
- норми мовленнєвого етикету в повсякденному спілкуванні;
- способи використання здобутих комунікативних навичок у повсякденному мовленні;
- тактики та стратегії спілкування, закони та способи комунікативної поведінки;
вміти:
- застосовувати лексико-граматичні категорії сучасної української літературної мови для вироблення оптимальної мовної поведінки в повсякденному спілкуванні;
- використовувати набуті знання для розв’язання практичних ситуацій;
- застосовувати знання української мови як усно, так і письмово;
- складати тексти, необхідні для повсякденної комунікації.